Blog

Rýchle varenie s Tinkou v praxi

Aj vám sa už stalo, že sa vzdelávanie zmenilo na zábavu? Lebo nám áno. Mali sme mať produktové školenie o tlakových hrncoch. Takýto seminár sa vždy koná v zasadačke. Nechápte ma zle, nie že by to bolo nudné, ale pri prezentácii s hrncom bez sporáku si jednoducho nenavaríte. Len počúvate o chutnom jedle, navnadíte chuťové poháriky – a nakoniec dostanete do ruky na ohmatanie prázdny hrniec. No tentoraz to bolo iné…

DSC_1726 DSC_1731 DSC_1717

A keďže Delimano sa teší obľube medzi blogermi a školami varenia, toto produktové školenie bolo skrátka jedinečné. Poobede sme sa vybrali do školy varenia Chefparade a tam sme mali otestovať naše nové tlakové hrnce. Už cestou sme rozmýšľali, aký recept pre nás pripravili a ako to bude celé prebiehať. O to väčšie prekvapenie bolo, keď nás okrem tlakových hrncov na mieste činu čakala aj Tinka z blogu www.tinkinerecepty.sk, ktorá sa na krátky čas stala našou mentorkou pri varení s Delimano. Určite ju poznáte, je to taká zlatá baba, ktorá okrem blogovania pravidelne prispieva do televízneho programu Tajomstvo mojej kuchyne a odporúča rôzne zdravé a chutné dobroty. Na svojom blogu má samú vychytávku a dostal sa tam aj tento náš hrniec, takže to musí byť fakt dobrý hrniec. :)

DSC_1723

Mali sme pripravených päť stanovíšť, kde sme po skupinách najprv pripravili suroviny, čo trvalo dlhšie ako samotné varenie. Boli sme z toho veľmi milo prekvapení, pretože recept podľa názvu vyzeral zložitejšie. Varili ste už niekedy pórkové cappucino s karé a pyré s hráškom? Lebo z nás nikto. Takže pri tom kapučíne sme boli trošku obozretní a čakali, čo príde. No celé varenie bolo bleskové. Mäsko bolo hotové za desať minút a zelenina za sedem, vážne!

DSC_1742

Všetky prednosti hrnca sme si vyskúšali v praxi a konečne sme si dobré jedno nemuseli len predstavovať a utierať sliny, ale sme ho aj ochutnali. Veríme, že takýchto školení budeme mať viac, môžeme napríklad otestovať umývanie okien u nás doma – veľmi rada nechám kolegov vyskúšať nový produkt na svojich oknách. :) Lebo raz skúsiť je lepšie ako stokrát počuť!



Autor: Jana Kubinová

Show Comments (0)

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!