Blog

Rozdávali sme odmeny alebo vyber si, s kým chceš pracovať

Zamestnanie je miesto, kde človek trávi minimálne 8 hodín zo svojho každodenného života (áno, viem, že sú aj kratšie úväzky, ale keď sa to naráta aj s cestou, tak to v podstate vyjde aj im :) ). To je, povedzme si otvorene, 1976 hodín v tomto roku, a teda summa summarum 82 dní.

Sú rôzne typy zamestnancov a nájsť univerzálny kľúč k motivácii, aby v práci vydržali tých 82 dní dovedna, nie je len neľahké, ale takmer nemožné, pretože na každého platí niečo iné. Je všeobecne známe, že finančná motivácia je len krátkodobým riešením, pretože ak nie sme v práci spokojní s ostatnými faktormi, tak vo väčšine prípadov nakoniec aj tak nájdeme inú cestu u iného zamestnávateľa.

V Studio Moderna sa v prvom rade snažíme pracovať na dobrej pracovnej klíme. Aby mali naši kolegovia zabezpečené príjemné prostredie, kam sa budú chcieť vrátiť aj ďalší pracovný deň. Usilujeme sa nielen budovať pracovné miesta, ale z jednotlivých pracovných miest tvoriť tím, ktorý spolu nielen pracuje, ale vie ísť aj po práci na pivo či sa len tak porozprávať o každodenných starostiach a radostiach, ktoré život prináša.

Keďže našou najväčšou, čo do počtu ľudí, a aj najvýkonnejšou zložkou je callcentrum, môžeme s určitosťou potvrdiť, že práca v ňom je náročná. Operátorská stolička a slúchadlá jednoducho nie sú pre každého, ale ak sa pre túto prácu človek rozhodne, určite ho vie posunúť ďalej vo viacerých smeroch. Niekto si povie, veď je to len telefonovanie. No v skutočnosti je to oveľa viac. Každý telefonát je krok do neznáma a môže sa veľmi ľahko stať skúškou trpezlivosti či testom všetkých zručností, ktoré operátor má.

A práve z tohto dôvodu sa snažíme stále rozširovať náš operátorský tím o kvalitných ľudí, ktorí v takýchto skúškach obstoja. Nie vždy je obsadenie nového miesta len zásluhou personalistov, ale svojho kolegu si môžu vybrať aj samotní zamestnanci. Ak totiž odporučia šikovného „parťáka“, tak okrem toho, že budú mať veselší deň v práci so známou a srdcu blízkou osobou, budú hneď bohatší o 300€.

IMG_20170109_124804_BURST005

V poslednom čase sa takto náš tím rozrástol o 6 nových kolegov a ich odporúčajúci si pekne prilepšili k výplate. Verím, že do budúcna bude táto tradícia pokračovať, ba čo viac, bude sa ešte upevňovať.


Autor: Jana Kubinová

Show Comments (0)

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!