Blog

Pomáhať a chrániť po našom

Čo s načatým dňom, keď slnko svieti a vonku je príjemných 28 stupňov? Ísť do lesa sa trochu schladiť v tieni stromov je to pravé orechové. A tak aj bolo. Vybrali sme sa na Kalváriu v Považskej Bystrici, aby sme si v tieni stromov oddýchli, teda pardon, vrhli sa na lesné upratovanie.

les3 les4 mensi

Ruku k dielu priložilo dvadsať našich zamestnancov vrátane vedenia, ktorí poobede a podvečer v tejto lokalite nazbierali až 20 vriec plných odpadu. „Je to naozaj hrozné, čo všetko ľudia do prírody donesú a ešte horšie, čo v nej nechajú,“ konštatovala Janka Dzuruš, koordinátorka callcenra. „Preto veríme, že toto nie je naša posledná úspešná upratovacia misia v lese.:)“

les5 mensi les6 zmenseni les1

Akcia sa stretla s veľmi pozitívnym ohlasom u všetkých zúčastnených, ktorých po práci čakala zaslúžená odmena. Veď keď už sme v tej prírode, opekačka po riadnej makačke je viac ako žiadúca. Tak sa naša skupina dobrovoľníkov, ktorí v rámci voľného času priložili ruku k dielu, rozložila okolo ohniska. Pripravené boli delikatesy klasického charakteru, špekačky a slaninka, k tomu krajec chleba a zelenina. Samozrejme pivko či nejaké to nealko na zapitie, aby sa dobroty ľahko kĺzali do krku. Nálada u ohňa s jedlom v ruke bola veľmi príjemná a pocit z dobre odvedenej práce našich bojovníkov za prírodu bez odpadkov ešte príjemnejší.


Autor: Jana Kubinová

Show Comments (0)

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!