Blog

Niekto tam je

Poznáte ten pocit, keď sa musíte nestále otáčať a kontrolovať, či za vami niekto nie je? Akoby vám niekto už-už dýchal na krk. Presne tento pocit som mala minule. Srdce mi začalo biť rýchlejšie, adrenalín stúpal, počula som svoj dych a v tmavom kúte čakala, kedy to príde. Vtom sa mi rozvibrovala vesta, zasvietila a zhasla. Mala som len pár sekúnd nájsť si lepší úkryt a eliminovať nepriateľa.

Áno, aj takéto to je, keď zápolíte v laserovej aréne a pomyselne bojujete o život. Naozaj som si to veľmi užila. Nielen počas hry, ale najmä po nej, keď som spotená ako myš vyšla von a zaplavili ma endorfíny – ten pocit neskutočného šťastia, že som prežila a skončila na skvelom predposlednom mieste.

Mám rada tie chvíle, keď s kolegami robíme aj niečo iné, ako len sedíme v našom obrovskom openspace-i, pozeráme do monitora a riešime požiadavky našich zákazníkov. Nehovorím, že by ma táto práca nebavila. Mám ju veľmi rada, veď ju robím už niekoľko rokov, no takto si vyraziť je jednoducho skvelé. Človek sa úplne fyzicky zničí a zároveň akoby dobije baterky – paradox ako vyšitý, no absolútne pravdivý.

Takáto zrelaxovaná som sa necítila už dlho, a to mi ešte stále stekajú kvapky potu medzi lopatkami. Odpijem si zo svojho piva a púšťam sa do debaty o našich každodenných radostiach a starostiach. Samozrejme sa nezabudneme spolu zasmiať na dobrých príbehoch z telefonických liniek alebo priamo z mítingov a naši supervízori sa smejú s nami.

Naozaj oceňujem, že môžeme niekedy celý tím vypadnúť z práce a nejsť rovno domov ku každodennému životu, ale stráviť trochu času s rovnako „poškodenými“ jedincami. Urečnenými, argumentačne zdatnými, ktorí absolútne chápu, keď sa sťažujem, že niekto na telefóne jednoducho nechcel pochopiť, prečo nie je možné dať zľavu na zľavu. Ak sa totiž sťažujem svojmu manželovi, ten môj postoj bohužiaľ nechápe, pretože on je na druhom brehu, tom zákazníckom.

16729441_1641494836153865_3789910858822354229_n IMG_4512

Keď sa rozchádzame neskôr večer domov, hovorím si, že mám vlastne šťastie. Mám prácu, ktorá ma baví, z výplaty zaplatím, čo potrebujem – a čo je viac ako pípajúca esemeska o tom, že výplata virtuálne pristála na mojom konte, sú moji skvelí kolegovia a aj šéfovia. Veľa sa s nimi nasmejem (nielen na teambuildingoch), môžem si s nimi ponadávať a hlavne sa zabaviť. Už teraz mám obavy, ako zajtra prídem na svoje miesto a budem si musieť sadnúť, lebo svalovica na stehnách je potvora.


Autor: Jana Kubinová

Show Comments (0)

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!